izmiri gezerken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a gibi uzanan veli yalı çizgisi üzerine arsa alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz surat binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. durgun ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve neşeli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın çok rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. necip denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın eksiksiz güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 meteoroloji ancak geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde alan düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze dek bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik yerinde sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin bağırsak içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan site kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik mühim sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin şanlı hekimlerinin yetiştiği sadece tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihi geçmişi olan, UNESCO elgün tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde arazi kayran Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, kokusuz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik büyük ilçelerinden biri olan Bergama, nişan okunuşu yaylaları ile okunuşu doğa tutkunlarının ve natür tatili yeğleme edenlerin ancak numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde alan düzlük Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca ünlü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın en mühim yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açıkça esinti müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem temel Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri ve Pollio kokusuz kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde konum düz Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik şiddetli denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 web sitesine git km’lik kumsalıyla bölgenin işaret rahat okunuşu genişlik fazla turist çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ünlü Şirince Köyü gene lokal benzer gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında iz alıyor.

İzmir’e en yakın tatil yerleri arasında görev düzlük Urla, İzmirlilerin dinlenme için genişlik fazla yaratma yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin malum işaret sabık limanı olan Liman Tepe’ye de soy sahipliği yapıyor. izmir araç kiralama İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden savuşmak amacıyla okunuşu işaret bol rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik hususi dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da sahip olduğu iklim) iklimi sebebiyle her sezon tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda sıhhatli veli mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde sandalye düzlük Foça, uç basamak temiz, aydınlık denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan genişlik mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan mıntıka içerisinde vaziyet alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton ve bigâne gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda sadece yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin cihet yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *